Dostałem maila z informacją o wielkim sukcesie gimnazjalistów z Lublina.

Drużynę Odyseuszy z „Kazimierza Wielkiego” można wesprzeć (a warto to zrobić!), wpłacając pieniądze na konto: 90 8642 0015 2027 5100 3137 0001 z dopiskiem „Odyseja Kazimierza Wielkiego„.

 

Szanowny Panie!

Ośmielona naszą dzisiejszą rozmową w „Klonowicu”, pozwalam sobie przesłać Panu informację o sukcesie pierwszoklasistów Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w ogólnoświatowym programie edukacyjnym i konkursie Odyseja Umysłu (Odyssey of the Mind) – i jednocześnie naszą prośbę o życzliwość i wsparcie.

Program, w którym każdego roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata, uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażuje w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Odyseusze uczą się planować, myśleć samodzielnie i nieszablonowo, tworzyć rozwiązania oryginalne i efektywne, działać w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu współpracy – z otwartością na pomysły i opinie innych. Uczestnicy nie boją się podejmowania wyzwań, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, pracy rąk i umysłów.

Drużyna reprezentująca „Kazimierza Wielkiego” zadebiutowała w Odysei Umysłu. Przygotowanym w trakcie kilku miesięcy i wykonanym samodzielnie projektem o charakterze mechaniczno – konstrukcyjno – teatralnym, w swojej kategorii wygrała z ogromną przewagą finał regionalny w Warszawie (marzec 2017) i zdobyła wicemistrzostwo Polski w finale ogólnopolskim w Gdyni (1-2 kwietnia 2017). Następnym etapem rywalizacji są Finały Światowe, które odbędą się w tym roku w Michigan State University w East Lansing w USA i będą rozgrywane już w dniach 23-28 maja 2017.

Warto nadmienić, że drużyna „Kazimierza Wielkiego” jako jedyna będzie w USA reprezentować Lublin i Lubelszczyznę.

Przygotowania oraz udział reprezentacji „Kazimierza Wielkiego” w etapach rozgrywanych w Polsce zostały sfinansowane przez Szkołę oraz w dużej mierze przez nas – rodziców Odyseuszy. Uczestnictwo w finale światowym wiąże się z kosztami, których pokrycie w całości, niestety, przekracza nasze możliwości. W związku z tym zwracamy się do Pana z wielką prośbą o życzliwość dla idei udziału młodzieży w finale światowym Odysei Umysłu i wsparcie wyjazdu naszej ośmioosobowej drużyny. Przybliżony koszt podróży i udziału w finale to ok. 7,5 tys. zł na każdego uczestnika – musimy zatem w bardzo krótkim czasie (do 28 kwietnia konieczne jest potwierdzenie udział dzieci w finale) zebrać kwotę ok. 60 tys. złotych. Ponieważ liczy się dla nas każda złotówka, niezwykle cenne będzie dla nas każde życzliwe wsparcie.

W załącznikach pozwalam sobie dołączyć (…) link do materiału, który na temat sukcesu „Kazimierzowych” Odyseuszy ukazał się 09.04.2017 w Panoramie Lubelskiej TVP3.

Komentarze